Účetnictví a daně nestátních neziskových organizací

Shape 05. 11. 2019 Shape 9:00 - 14:00 Shape Na Podkovce 20, Praha 4 - Podolí Registrační formulář

Výsledek obrázku pro anna pelikánová

O lektorovi

Ing. Anna Pelikánová
Uznávaná odbornice a autorka řady odborných publikací o účetnictví a daních neziskových organizací. Dlouhodobě se specializuje na tento segment, a kromě publikační a lektorské činnosti také pomáhá skrz odborné konzultace pro účetní, daňové poradce i laiky.

O kurzu

Seznámíte se s účetní a daňovou legislativou nestátních neziskových organizací. Bude přiblížena problematika hlavních a vedlejších činností, které jsou alfou a omegou pro správné vedení účetnictví a daní každé organizace. Upřesní se pojmy jako dary a dotace a jejich dopad na daně z příjmu. Bude vysvětlen dopad DPH na jednotlivé typy transakcí a vysvětleno osvobození od této daně v mnoha případech. Proberou se specifika účtování nestátních neziskových organizací oproti typickým podnikatelským subjektům. Po absolvování se budete lépe v této problematice orientovat.

Pro koho je kurz určen?

Všem účetním, kteří se orientují v účtování podnikatelů a potřebují si rozšířit, prohloubit nebo ověřit znalosti v účtování neziskových organizací, účtujících dle Vyhlášky č. 504/2002. Vhodný také pro odpovědné pracovníky neziskových nestátních organizací, kteří chtějí získat základní přehled o účtování, způsobech financování a hospodaření neziskových organizací.

Místo a čas konání

Jesle Little Heroes, Na Podkovce 20, Praha 4 – Podolí. Nejlépe se k nám dostanete ze zastávky tramvaje Podolská vodárna (blíž, ale do kopce) nebo červené metro Pražského povstání (dál, ale z kopce).

Přijďte raději v 8:45, v 9:00 začínáme. Kurz trvá 5 hodin, v závislosti na počtu a délce přestávek bude trvat do 14:00 až 15:00 hodin.

Cena

  • 1 000 Kč/osobu pro členy Asociace
  • 1 500 Kč/osobu pro nečleny

Cena zahrnuje účast na kurzu a občerstvení.