Dětská skupina Family and Job Písek – Královská školka

Dne 1. října 2016 jsme zahájili provoz naší dětské skupiny v Písku. Ta má kapacitu 12 dětí a sídlí ve společných prostorách se školkou Asociace jihočeských rodin, která zahájila provoz 1. června 2016, taktéž s kapacitou 12 dětí. Naše dětská skupina je koncipovaná jako jesle, zatímco školka Asociace jako zařízení pro děti od 3 let. Pronajímáme si krásné prostory v samotném centru Písku, v původní hradební zástavbě, s krásným výhledem do parku, nedaleko dominanty města – kamenného mostu. Prostory jsou rozvrženy jako dvě velké neprůchozí třídy, každá s vlastním sociálním zařízením pro děti a jídelním koutkem. Společné prostory pak tvoří kuchyňka a šatny. Barva Family and Job je zelená, proto i celá školka je koncipovaná do zelených barev, které dotváří barvy oranžová a žlutá. Prostory šaten jsou vyzdobeny drakem s královskou korunkou, který chrání naše děti.

Plán výchovy a péče koresponduje s ročním obdobím, jelikož jsme uprostřed parku, snažíme se být s dětmi co nejvíce  venku. Pro děti pořádáme také nejrůznější akce, např. společné slavení narozenin, besídky s rodiči, maškarní bály, apod. U dětí rozvíjíme jemnou motoriku, učíme se barvy, zpíváme si a  každý den začínáme rozcvičkou. Dbáme na kvalifikovaný personál, který má respektující vztah k dětem. Každou novou chůvu si vyzkoušíme.

Jelikož chceme vyjít našim rodičům vstříc při skloubení pracovního a rodinného života, nemáme pevnou provozní dobu. Ta se odvíjí od potřeby rodičů a dětí.

Přijeďte se za námi podívat, rádi vás přivítáme!

 

 

 

Zdroj: Za Family nad Job z.s. zpracovala Mgr. Jaroslava Králová, provozní manažerka