Dětské skupiny zůstávají zavřené

Vláda včera schválila prodloužení uzavření dětských skupin. Bohužel pro dětské skupiny se nově (od 12. dubna) otevírají pouze rejstříkové mateřské školy pro děti, kterým poskytují povinnou předškolní docházku. Dětské skupiny zůstávají zavřené.

Zdroj: https://covid.gov.cz/opatreni/maloobchod-sluzby/narizeni-pro-provozovatele-obchodu-provozoven-sluzeb#2021-04-12 a ověřeno na MPSV.

Co když máme v dětské skupině předškoláky?

Bohužel, oficiálně těmto dětem neposkytujete předškolní vzdělávání, tyto děti jsou zapsané ve spádové mateřské školce. Nemůžete pro tyto děti otevřít.

Co když máme v dětské skupině děti zdravotníků?

Můžete otevřít pro tyto děti a pečovat o ně. Konkrétně výjimka plati pro děti, jejichž rodiče jsou zaměstnanci zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb

Co když máme v dětské skupině děti pedagogů?

Nemůžete pro ně otevřít. Ani pro hasiče a policisty.

Kdy se dětské skupiny otevřou?

Dle informací Seznam zprávy jsou dětské skupiny společně s dalšími třídami mateřských škol zařazeny až do fáze III rozvolňování. Ta by měla nastat ve chvíli, kdy index rizika podle metodiky PES klesne pod 40 a 7denní incidence (počet diagnostikovaných) na 100 000 obyvatel klesne pod 50. Může se stát, že tato kritéria budou splněna v některém z regionů dříve než v jiném.

Zdroj: https://www.meses.cz/stanovisko-k-obnoveni-prezencni-vyuky-na-skolach/

Co můžu udělat jako rodič?

Z iniciativy rodičů vznikla včera online petice, kterou je možné podepsat zde: https://www.petice.com/petice_za_oteveni_dtskych_skupin