Od 3.5. otevírají dětské skupiny v dalších krajích, ani od 10. května se neotevřou všude

K otevřeným dětským skupinám v Karlovarském, Plzeňském a Královéhradeckém kraji se přidaly od pondělí 3. 5. také dětské skupiny z Libereckého kraje, Pardubického kraje, Plzeňského kraje, Středočeského kraje a hlavního města Prahy. Schválila to 29.4.2021 vláda na návrh ministra zdravotnictví.

Dle mimořádného opatření vlády z 3. 5. se po 10. květnu bohužel neotevřou ve všech ostatních krajích, jak se čekalo. Nadále se zakazuje poskytování služby péče o dítě v dětské skupině v Jihočeském kraji, Kraji Vysočina a Zlínském kraji. Zdroj: https://www.vlada.cz/…/maloobchody-od-10–kvetna-0433.pdf

Děti v dětských skupinách se nemusí testovat a nosit roušky. Zaměstnanci mají dle vyjádření MPSV povinnost nosit respirátory a testují se 1x týdně.

Co se týče mikrojeslí, od 10. května zřejmě mohou otevřít pro max. 3 děti, viz bod 4 g nařízení https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/maloobchody-od-10–kvetna-0433.pdf, doporučujeme ovšem ještě ověřit na MPSV (paní Pleštilová) případně s projektovým manažerem dotačního projektu.