Setkání generací – dětská skupina v domově pro seniory

domově pro seniory bude otevřena dětská skupina pro děti zaměstnanců. Tento na Českou republiku unikátní projekt propojující generace se připravuje ve Zruči nad Sázavou.

Jaká byla cesta k tomuto nápadu popisuje zakladatelka společnosti Centrin CZ s.r.o., paní Mgr. Bc. Helena Franclová, DiS: „Bylo mi 23 let, když mi vážně onemocněli prarodiče. Navštěvovala jsem je v léčebně pro dlouhodobě nemocné a později také v domově pro seniory. Jenže péče se mi nezamlouvala. Rozhodla jsem se tedy začít po svém a rodiče mě podpořili. První nemovitost jsem koupila na úvěr a v roce 2007 otevřela první zařízení poskytující sociální služby ve Zruči nad Sázavou, kde žiji. Později se přidaly lokality Unhošť a Praha a zvyšoval se nám počet zaměstnanců.

V posledních letech se pak našim mnohým pracovnicím narodilo miminko. Je nás zhruba 10 a chceme učit naše potomky lásce a úctě ke stáří. Navštěvujeme s dětmi všechny tři naše domovy a pořádáme společná setkání. V rámci mezigeneračního setkání probíhají projekty „Mezi námi“ nebo také „Babičko, dědečku, vyprávěj“ a vždy jde o příjemně společně strávené chvíle seniorů s dětmi. Otevření dětské skupiny také považuji za benefit pro naše nově nastupující pracovnice. Chceme maminkám po mateřské dovolené vyjít vstříc a napomoci jejich opětovnému zařazení do pracovního procesu, přičemž své děti mohou mít neustále na dosah.“

Nyní probíhají stavební úpravy a pracuje se na splnění všech legislativních a hygienických požadavků. Je potřeba vybrat docházkový systém a průběžně se připravují potřebné provozní dokumenty.

„Hlavně ale nyní vybíráme pro naše děti tu nejlepší chůvu na světě.“ dodává k tomu ředitelka domova Centrin CZ s.r.o. paní Helena Bednářová. Otevřeno by mělo být od ledna 2018 pro děti od jednoho roku věku.

 

Společnost Centrin CZ, s.r.o. obsadila druhé místo v soutěži Rodinná firma roku 2017.

Více informací o firmě se můžete dozvědět v rozhovoru s paní Helenou Franclovou zde.

 

                                                                                                                                                                      Zpracovala: Dana Lund Balounová