Slavíme 1. narozeniny!

Projekt Moje dětská skupina dnes slaví své 1. narozeniny. A za tu dobu jsme ušli pořádný kus cesty! K dnešnímu dni je členy naší sítě 102 zařízení a tímto bychom chtěli poděkovat všem, kdo využívají našich služeb a společně s námi bojují za příznivé podmínky pro dětské skupiny. Stojíme Vám po boku, když si nejste jisti, co musíte jako nezisková organizace splňovat. Radíme Vám s provozem předškolních zařízení. Zjišťujeme pro Vás informace od MPSV a hygienických stanic. Setkáváme se s politiky a lobbujeme za financování dětských skupin. Podporujeme návrat maminek na pracovní trh.

To vše děláme, protože věříme, že se jedná o dobrou věc a má to smysl.

A na čem všem jsme minulý rok pracovali?

V listopadu jsme uspořádali v Praze konferenci na téma předškolního vzdělávání dětí do 3 let, které se zúčastnili i partneři z projektu Prochil, kteří vystoupili v diskuzním panelu, účastníci konference dále k tématu psali články zveřejněné na našem blogu. Mgr. Daniela Vašíčková, předsedkyně organizace, se následně zúčastnila debaty Českého rozhlasu.

Připravili jsme pro Vás spoustu seminářů:

Vzdělávali jste se na téma zásad bezpečného zpracování osobních údajů týkajících se nové vyhlášky GDPR.

Mgr. Daniela Vašíčková lektorovala semináře Jak založit a úspěšně provozovat dětskou skupinu, o které byl velký zájem a během kterých se účastníci seznámili se zákonem o dětských skupinách a také s problematikou provozu dětských skupin.

Připravili jsme pro Vás Manažerskou akademii, jejímž cílem bylo vytvoření uceleného systému vzdělávání šitého na míru mikropodnikatelům, kteří provozují školky, jesle, dětské skupiny a tím získání důležitého know – how.

Také jsme mnoho akcí spolupořádali nebo se na nich aktivně podíleli, ať se jednalo o kurzy Montessori v Kladně, kurzy první pomoci nebo semináře týkající se účetní problematiky.

Společně s Vámi jsme se setkávali a zprostředkovávali výměnu zkušeností mezi provozovateli dětských skupin. Naposledy jsme se viděli na vánočním setkání a jistě se již brzy zase potkáme.

Pokud byste nám chtěli k narozeninám popřát, budeme se těšit na Vaše příspěvky na facebooku.