Webinář: Požadavky na stravování dětí v dětské skupině v návaznosti na státní příspěvek

V návaznosti na schválení novely zákona o dětské skupině a zakotvení možnosti čerpání příspěvku na stravování dětí ve spolupráci s Ing. Petrem Ludvíkem, odborníkem na téma spotřebního koše, připravili jedinečný webinář, který se týká požadavků na stravu dětí do 3 let v dětské skupině.

Chcete čerpat státní příspěvek na stravu a nevíte jak na to? Pak je webinář pro vás to pravé – dali jsme do něj všechny informace, které jsou ke stravování v dětských skupinách, státnímu příspěvku na provoz a ke kontrole jeho dodržování k dispozici. V rámci webináře vám lektor odpoví na všechny otázky a pomůže vám porozumět tématu. Tímto na webinář zveme všechny členy Asociace provozovatelů dětských skupin, pro které je zdarma.

Webinář se koná online, a to v pondělí 21. února 2022 od 13.00 do 17.00 prostřednictvím Google Meet.

Přihlaste se níže, do emailu následně obdržíte potvrzení přihlášky a pár dní před konáním také přístupové údaje na Google Meet.

Obsah webináře: Spotřební koš pro dětské skupiny

 • Kdy a proč je nutné SK používat (státní dotace), zákon 247/2014 a vyhláška 350/2021
 • Základní principy spotřebního koše, jak se počítá, tolerance plnění norem
 • Praktické dopady – smlouvy s dodavateli, skladová evidence, výdejky, vliv na skladbu jídelního lístku
 • Jak vypočítat SK, když část jídla dodává jiný dodavatel
 • Výživové normy z vyhl. 350/2021 a jejich praktické dopady pro podávání některých druhů jídel
 • Odlišné normy pro děti do 3 let věku a nad tento věk
 • Komentář k pokynům k SK z vyhlášky 350
 • Obvyklá úskalí výpočtu SK (skladová evidence, princip jak nakoupeno, pevný podíl, obsah potraviny ve výrobku, zařazení potravin)
 • Typické chyby ve výsledcích SK, jak je nalézt a odstranit
 • Zařazování potravin do SK (podle metodiky a podle údajů na obalech)
 • Jak číst etikety výrobků – jaké informace přinášejí pro SK
 • Základní pokyny pro sestavení jídelníčku, aby dodržel SK

Lektor: Ing. Pavel Ludvík

Původní profesí programátor software pro stravovací provozy a lektor kurzů PC. Od roku 2002 šéfredaktor portálu Jídelny.cz a autor několika set článků na téma školní stravování a školní jídelny. Odborně se zaměřuje zejména na téma spotřebního koše, patří mezi přední české znalce této problematiky. Publikuje články v odborných časopisech. Je autorem elektronického kurzu Teorie a praxe spotřebního koše a spoluautorem elektronického kurzu pro nové vedoucí ŠJ. Působil jako vedoucí týmů, které připravily 7 receptářů pro školní jídelny. Od roku 1990 pravidelně přednáší a vede kurzy zaměřené na různá témata z oblasti školního stravování stravování. Má rozsáhlé zkušenosti s prezenční i s online výukou.

Nejste členem naší Asociace? Stačí vyplnit přihlášku ZDE.

Cena ročního členství je 1200 Kč/rok – běžná hodnota podobně webinářů od Ing. Pavla Ludvíka je 1 600 Kč + DPH. Webinář byl uhrazen z členských příspěvků Asociace a nečlenové nebudou na webinář vpuštěni. A o dalších výhodách členství si můžete přečíst zde.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.